Zanim kupisz zwierzaka w prezencie

Nie raz, nie dwa słyszymy od naszych dzieci i nie tylko: „mamo ja chce pieska” ; „kup mi kotka”; „chce chomiczka”, „kup mi rybkę” i etc…można wyliczać w nieskończoność.
Jeśli zdecydujemy już, że do naszej rodzinki dołączy zwierzak, pamiętajmy że od tego momentu stajemy się odpowiedzialni za kolejnego członka rodziny. To nie zabawka, tyko żywe stworzenie, które czuje, tak samo jak my. Tym samym uczymy nasze dzieci bycia odpowiedzialnym za drugą istotę. W tym wypadku, samipodjęliśmy decyzję i wszystko jest ok.
Jednak co zrobić jeśli my chcemy podarować zwierzątko innemu dziecku w prezencie? Nigdy, ale to przenigdy nie róbmy tego bez uprzedniej konsultacji z rodzicami dziecka. Zdarza się niestety, bardzo często, że takie zwierzaki lądują(na szczęście niezawsze) w najlepszym razie w schronisku albo w sklepie zoologicznym. Niekiedy po prostu są wyrzucane na ulicę, na śmietnik, do lasu…Póki małe i puchate, można się nimi bawić, potem rośnie kłopot, którego ludzie pozbywają się w okrutny sposób. Najwięcej zwierząt jest oddawanych i porzucanych, w szczególności  po świętach Bożego Narodzenia – paradoksalne – prawda?
Ale jeśli mamy pewność, że rodzice dziecka, w stu procentach zgadzają się na zwierzaka, to pomysł na niezapomniany prezent. Sprawi wiele radości i czy to będzie piesek, czy kotek,  czy inne stworzonko, będzie miało swojego opiekuna, który będzie o niego dbał. A to wiele uczy nasze młode pokolenie…

Posted in Inne, Zwierzęta |

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets