Zamiast kwiatów na ślub…

Po ceremonii zaślubin obdarowujemy Parę Nowożeńców zazwyczaj bukietem pięknie przystrojonych kwiatów. Ich wadą, jak powszechnie wiadomo jest ich krótkotrwałość. Postoją parę dni i idą do wyrzucenia. Może zamiast wielkiego bukietu, podarujmy Młodym dobre wino, książkę, maskotkę, obraz ( np.: wspólne zdjęcie przyszłych małżonków wydrukowane na specjalnym płótnie i oprawione w ramę) etc…
Przeważnie na zaproszeniach ślubnych pojawia się, informacja dla gości w formie krótkiego wierszyka, co Państwo młodzi chcieliby dostać zamiast owych kwiatków, gdyż sami z nich rezygnują.
Naprawdę, godny pochwały jest zwyczaj zbierania maskotek, które potem można podarować placówce opiekuńczej albo domowi dziecka. Jak to było…? „Kwiatki szybko usychają, a maskotki uśmiech dzieciom dają…” Na pewno dadzą im troszkę radości…Chociaż tyle…
Zbiera się również w ten sposób pampersy i rzeczy potrzebne do pielęgnacji dzieci, gdzie później są obdarowane wyżej wymienione placówki.
Inną alternatywą dla kwiatków, bardzo popularną, jest bukiet z kuponów totolotka. Kto wie, a nuż się poszczęści… Można też podarować jakiś drobiazg do domu. Możemy kupić np.: komplet pater, kieliszków itp…Zawsze się przydadzą.
Na zastąpienie kwiatków, pomysłów jest wiele… a jak zwykle, wybór należy do nas…

Posted in Prezent na ślub |

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets