Zabawki z PRL-u

W dzisiejszych czasach nikt z nas nie wyjdzie z domu bez telefonu komórkowego i nie wyobraża sobie życia bez internetu. Fakt, technika cały czas idzie do przodu, jest to zjawisko zupełnie normalne. Poza tym rozwój techniki ułatwia nam życie. Wszystko fajnie, tylko że zapominamy w naszym codziennym zabieganiu, że są jeszcze inne formy spędzania czasu i zabawy z naszymi dziećmi, niż tylko kino, telewizja, gry komputerowe…Może pokażmy naszym milusińskim, jak kiedyś dzieci bawiły się, w co grały. Przypomnijmy sobie jak my byliśmy mali.
Czasy PRL to też inspiracja do wyboru prezentu, zupełnie innego niż dzisiejsze zabawki.
Nieśmiertelne drewniane klocki, czy to w formie obrazków do ułożenia, literek, tabliczki mnożenia, czy po prostu w formie różnych figur geometrycznych do poukładania w przeróżne budowle; sprawdzą się na pewno jako prezent na niejedną okazję. Każdemu maluchowi sprawi wiele frajdy słynny bączek, który kręci się bez końca…Również malcowi spodoba się wańka – wstańka, kiwa się i kiwa, i nigdy nie przewróci.
Po dziś dzień pamiętam, jak cała szkoła chodziła z riki – tiki (były to dwie kulki, połączone sznurkiem, kulki odbijały się od siebie, w górę i w dół) i jo – jem. Grało się w domino, w bierki i pchełki, kto nie pamięta słynnego Chińczyka? Na przerwach grało się w gumę (notabene, wystarczyła zwykła gumka do majtek…), w sznura i wykonywało liczne ewolucje na skakance. Mieliście może kalejdoskop? To wszystko minęło… Może warto opowiedzieć naszym dzieciom jak to kiedyś było…myślę że będą zainteresowani :)

Posted in Inne, Prezent dla Dziecka |

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets