Stosowny prezent dla obcokrajowca

gift-surprise-2-673687-mLudzie dzisiaj zaczynają być coraz bardziej otwarci na nowe kultury i nowe kraje. Świat, przede wszystkim dzięki internetowi, staje się prawdziwą globalną wioską, a do Polski zaczyna przyjeżdżać coraz więcej obcokrajowców, czy to do pracy, czy na studia, czy po prostu z chęci zwiedzenia pięknego państwa w środkowej Europie. Warto jest okazać takim osobom staropolską gościnność i dać im stosowny prezent, szczególnie jeśli zamierzają oni wyjechać z Polski i wrócić do własnego kraju. Wówczas będzie to dla nich pamiątka.
Najlepszy prezent dla obcokrajowca to prezent, który ma polski charakter. Przykładowo, jeśli obcokrajowiec przebywa w polskich górach, to idealne będą wyroby z drewna, jak pamiątkowe ciupagi, czy z kolei regionalne potrawy, jak np. tradycyjne oscypki – oczywiście o ile lubi takie przysmaki. Generalnie świetnie sprawdzi się polski alkohol, jak na przykład nalewki wykonywane według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie, góralska śliwowica, czy polski miód pitny. Jedzenie również zostanie przywitane z entuzjazmem, tym bardziej że Polacy słyną z doskonałej kuchni. Popisowe mogą okazać się pierogi, krokiety czy schabowe. Naturalnie taki prezent ma pewne ograniczenia. Nie nadaje się raczej dla tych osób, które mają przed sobą długą podróż, ale za to będzie świetny na powitanie obcokrajowca w Polsce.
Warto jest zawsze pomyśleć chociaż o drobnym podarunku, który takiemu gościowi będzie się kojarzył z Polską oraz tutejszą kulturą, ponieważ w ten sposób pokaże mu, że nasz kraj jest otwarty na nowe osoby i na pewno tak entuzjastycznie przyjęty czy pożegnany, będzie chciał jeszcze do Polski wracać.

Posted in Inne, Prezent dla Kobiety, Prezent dla Mężczyzny |

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets