Scrapbooking – jak się za to wziąć?

Kto z nas jeszcze pamięta, kiedy jako dziecko robił samodzielnie laurki dla rodziców, dziadków i innych członków rodziny na różne okazje. To były czasy… Pamiętam zajęcia ZPT ze szkoły podstawowej, które niestety odeszły z naszego szkolnictwa w daleka niepamięć. Szkoda, przynajmniej dzieci uczyłyby się wielu przydatnych umiejętności. Jak chociaż użycia igły i nitki, haftowania (chłopcy, robili coś innego, ale nie pamiętam co), gotowania (wspólnie), robiliśmy też przeróżne stroiki świąteczne (które potem zdobiły nasze domowe stoły),kartki ozdobne wykonywane różnymi technikami. A do tego ostatniego właśnie zmierzam, chodzi mi o scrapbooking. Spokojnie jego elementy można łączyć z metodami zdobniczymi decoupagu. Scrapbooking to po prostu metoda ozdabiania zdjęć, albumów, kartek, książek, albumów, dzienników i wielu innych rzeczy.
Co jest nam potrzebne? Różnego rodzaju kleje, kartony, kolorowe papiery, ozdobne nity, koraliki, suszone kwiaty, może skrawki materiałów, koronki, pieczątki i stemple dekoracyjne, kolorowe tusze, farby, flamastry, szablony, brokaty, i to wszystkiego co nam tylko przyjdzie do głowy.
Oczywiście inspiracji, poza naszym dzieciństwem możemy szukać w internecie. Od czasu do czasu możemy odwiedzić prawdziwy sklep papierniczy. Znajdziemy tam nie tylko przydatne akcesoria, ale tez być może coś, co nas zainspiruje.
Czy będzie to kartka, czy album ślubny (np.: dla siostry, czy przyjaciółki), pudełko na prezent, dziennik (który chcemy podarować komuś bliskiemu), sprawi radość zarówno nam (samo jego tworzenie) i osobie obdarowanej, poza tym będzie unikatowy.
A tak w ogóle jest to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu z naszymi dziećmi. Do dzieła!

Posted in Inne |

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets