Prezenty w stylu Decoupage

Samo słowo pochodzi od francuskiego słowa ‚ decouper ‚ – wycinać, cięcie. Jest to bardzo popularna technika zdobnicza różnego rodzaju przedmiotów. Polega ona przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię ( może to być: metal, szkło, drewno, plastik, materiał czy ceramika ) wzoru wyciętego z papieru bądź serwetki wykonanej z papieru. Chodzi o naklejanie danego wzoru i pokryciu go tyloma warstwami lakieru, tak aby nie był wyczuwalny przy dotknięciu palcami. Dany ‚ obrazek ‚ musi idealnie wtopić się w dany przedmiot.
Materiały jakie są używane do techniki decoupage są praktycznie wszędzie, a już na pewno w każdym domu. Ozdabiany tym sposobem,może być praktycznie każdy przedmiot, na przykład: meble, pudełka, szkatułki, kufry, kuferki, szklanki, wazony, doniczki, donice, talerze, patery, zegary, skrzynki na kwiaty, ramki na zdjęcia, obrazy, albumy, i tak można by wyliczać bez końca. Jest to, naprawdę, jeden z oryginalniejszych pomysłów na prezent, nadaje się na prawie każdą okazję. Taki własnoręcznie wykonany upominek możemy podarować zarówno na urodziny, na imieniny, a nawet w prezencie ślubnym. Co do, dwóch wcześniejszych uroczystości, to tego typu podarunki kierujmy raczej w stronę pań. Nie dość, że sprawimy miłą niespodziankę to efekt zaskoczenia – murowany.
Jeśli nie potrafimy sami wykonać takiego podarku, możemy znaleźć w internecie wiele ciekawych propozycji prezentów, właśnie wykonanych metodą Decoupage.

Posted in Inne |

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets