Prezent na chrzciny

Najbardziej tradycyjnym prezentem od rodziców chrzestnych, wydałby się łańcuszek z Bozią, do tego ładnie wykonana z papieru pamiątka. Wydaje mi się, że taki podarunek najbardziej pasuje do samej idei ceremonii chrzcin.
Goście, którzy przychodzą na uroczystość naszego dziecka, mają często ciężki orzech do zgryzienia w wyborze prezentu. Wiadomo zresztą, że nie to jest najważniejsze.
Trudno jest coś wybrać dla takiego maluszka. Można znaleźć srebrne łyżeczki, grzechotki (grawerowane i nawet z zegarkiem), ma to być pamiątką… Wiem, o gustach się nie dyskutuje. Przecież dziecko nie będzie się bawiło potem srebrną łyżeczką czy srebrną grzechotką. Co najwyżej komuś tym przyłoży i taki będzie finał tej zabawy. Jeśli gustujemy już w srebrze wybierzmy może ładną skarbonkę w kształcie misia czy innego milusińskiego stworzonka. Zawsze będzie można wrzucić do niej parę groszy.
Bardzo fajne są pięknie zdobione albumy na zdjęcia i pudełeczka wspomnień. I to są właśnie pamiątki, ale złoty łańcuszek dziecko może później nosić, a potem może zrobić z nim co zechce. Poza tym złoto, to zawsze złoto.
Jeśli nie możemy się zdecydować jaki podarek wybrać, możemy kupić „bukiet z ubranek niemowlęcych” albo „ wózek z pieluch i ubranek”; nie tylko jest to bardzo praktyczne, ale też stosunkowo niedrogie. Można też znaleźć pamiątki już sensu stricto o charakterze religijnym, takie jak grawerowane obrazki święte, z Matką Boską, z aniołkami. Taka pamiątka będzie zawsze, zazwyczaj wieszamy ją na ścianie, nad łóżeczkiem dziecka.
Zawsze też możemy wybrać jakąś zabawkę interaktywną, nawet troszkę na zaś. W sumie wszystko zależy od tego ile pieniążków chcemy przeznaczyć. Poza tym zawsze zostaje koperta, myślę jednak, że lepiej jest coś podarować.

Posted in Prezent na chrzciny |

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets