Prezent dla perfekcyjnej pani domu

W naszej telewizji od niedawna pojawił się odpowiednik brytyjskiego programu „Perfekcyjna pani domu”. Oglądałam parę razy ten program, szczerze mówiąc, momentami z niedowierzaniem (mam na myśli brytyjską wersję). Po pierwsze jak można do takiego stanu zapuścić mieszkanie, po drugie jak można nie wiedzieć, że ziemniaki się obiera, a potem gotuje albo piecze, czy smaży. W każdym razie nie je się surowych. Przykładami można by sypać bez końca.
W polskiej wersji, powyższe sytuacje, już nie są tak nasilone. Aczkolwiek, być perfekcyjna panią domu wcale nie jest trudno. W naszym społeczeństwie wiele jest perfekcyjnych pań domu. Dla mnie porządek w domu (oczywiście w miarę możliwości 😉 ), gotowanie to zupełnie coś normalnego. Są też perfekcjonistki, w ich domach wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku.
W domu panuje idealna czystość, wszystko leży na swoim miejscu, przetwory domowe (oczywiście domowej roboty) stoją na półkach w spiżarni, rzeczy zawsze co do jednej poprane i poskładane. Wydawałoby się, że ma wszystko z akcesoriów gospodarstwa domowego. I tu może pojawić się pomysł na prezent.
Może akurat potrzebuje nowej kawiarki, albo serwisu do kawy i herbaty. Może przyda się jej książka kucharska ( np.: z kuchnią francuską albo indyjską). Ostatnio przechodząc obok sklepu z tekstyliami widziałam bardzo eleganckie poduszki na kanapę, całe zdobione haftem krzyżykowym, prezentowały się naprawdę fajnie ( wzory – ulica Paryża, Nowy York i Audrey Hupbern). Wybór deseni zależy rzecz jasna od wnętrza. Równie dobrze może być to zestaw patelni, w tym grillowa, może WOK. Zawsze coś innego i nowego. Podpytajmy bliskich i znajomych, czy nie planowała akurat jakiegoś zakupu. Idąc tropem elementów aranżacyjnych, może pled czy kapa na łóżko w sypialni (dopasowany do firan, czy zasłon), obrusy albo komplet pościeli. Jeśli ma dużo kwiatów w domu przyda się książka o roślinach, jak ma ogród – analogicznie. Im lepiej ją znamy, tym lepiej dla nas.
Jedno jest pewne, ucieszy się z każdego prezentu, bo w końcu liczy się pamięć. Z pewnością ugości nas tak, jak to perfekcyjna pani domu ma w zwyczaju.

Posted in Prezent dla Kobiety, Prezent na Gwiazdkę, Prezent na urodziny |

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets