Prezent dla małego geniusza, część 3

Zerówka, pierwsze klasy szkoły podstawowej, to pierwsze duże kroki w edukacji naszych szkrabulców. Kupując dla nich prezenty w wyborze zabawek warto kierować się walorami edukacyjnymi potencjalnych prezentów.
Niestety w zerówkach wprowadzono zakaz uczenia czytania i pisania. Tak to prawda, wina kolejnej nieudanej reformy.
W domu, poprzez zabawę w różnego rodzaju gry słowne, nasze dzieci szybko nauczą się czytać. Bardzo fajnie rozwijają wiedzę tak zwaną wiedzę elementarną quizy dla dzieci (oczywiście dostosowane do wieku). Na pierwszym miejscu są bez wątpienia książki, albumy, atlasy, we wszystkie kolory tęczy, pełne zdjęć, ilustracji; często uzupełniane o popularne postaci z bajek. To na pewno sprawia, że „encyklopedia”, którą czytamy nie nudzi się dziecku po pięciu minutach.
Na zbliżające się deszczowe dni polecam puzzle, zwłaszcza z ich ulubionymi bohaterami. Niektóre dzieci je uwielbiają. Tym większa frajda, im więcej elementów. Ostatnio znalazłam „Mapę Świata – Puzzle magnetyczne”i już wiem, co kupię siostrzenicy na gwiazdkę. Rewelacja, ciekawy i barwny wstęp do nauki geografii.
Super są wszelkiego rodzaju zestawy kreatywne. Czy będzie to zestaw do malowania, kredkami czy akwarelami; czy modele samolotów, pojazdów do składania i budowania, to wspaniała zabawa dla dziecka i całej rodziny.
Dla już troszkę starszych dzieci niż sześć, siedem lat proponuję mikroskop albo teleskop. Będzie to dla nich swego rodzaju przygoda, zobaczą świat, który ich otacza z zupełnie z innej perspektywy. Śmiało możemy podsuwać im preparaty do mikroskopu, takie jak skórka od cebuli (pamiętacie jeszcze z podstawówki?)czy kawałek materiału, itp…
Wszystkie zestawy z serii małych laboratoriów, takich jak „Laboratorium Edukacyjne”, czy „Zestaw małego chemika”, „Laboratorium Kryształów” i wiele innych to niezawodne prezenty, na niejedną okazję.
Nie wspomniałam o klockach lego, ale to mówi chyba samo przez siebie. Innym, już nieco zapomnianym prezentem jest kostka Rubika, która potrafi skupiać tak długo uwagę, dopóki jej się nie ułoży.
Wszystkie zabawki, gry, zestawy kreatywne i inne, które dostarczają nie tylko nowych informacji, ale uczą kreatywnego i logicznego myślenia, przewidywania, podejmowania decyzji, już nie wspominając o pisaniu i liczeniu – same korzyści.
A tak w ogóle, to wszystkie dzieci są małymi geniuszami, uczą się o wiele szybciej, niż my dorośli 😉 .

Posted in Prezent dla Dziecka, Prezent na Gwiazdkę, Prezent na urodziny |

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets