Najlepszy prezent dla księdza

rosary-on-bible-1427658-mWyszukane, oryginalne, z nutką fantazji ale przede wszystkim dane z serca – takie prezenty cieszą najbardziej. O ile łatwo jest znaleźć prezent dla koleżanki, chłopaka lub dziewczyny czy też kogoś z rodziny, o tyle trudniej o prezent dla księdza. Oto krótka podpowiedź co wypada, a co nie podarować księdzu.
Ksiądz – jeśli nawet jest naszym najlepszym przyjacielem – to przede wszystkim osoba duchowna czyli ktoś, kto wymaga szacunku. Nie oznacza to oczywiście, że prezent dla księdza musi być tym samym bardzo kosztowny. Najważniejsze by był on dobrze przemyślany i wybrany „z głową”. Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze prezent dla księdza nie może być zbyt krzykliwy czy posiadać elementów humorystycznych. Nie oznacza to oczywiście, że musi odnosić się ściśle do kwestii religijnych. Po drugie mimo że ksiądz to mężczyzna, nie możemy mu wręczyć niczego, co będzie związane z typowo „męskimi” zachowaniami typu: elegancka zapalniczka czy zestaw najlepszych win.
Co zatem kupić księdzu, by nie wywołać ani u niego, ani też u siebie zbytniego skrępowania? Dość dobrym pomysłem na taki podarunek, może być książka typu zbiór poezji lub album ze zdjęciami. Doskonałym pomysłem na udany prezent dla księdza może być również obraz z jakimś ciekawym pejzażem lub ozdobny kosz z kwiatami, a do tego smaczne czekoladki.
Jak zatem widać, możliwości na podarek dla księdza jest sporo. Wystarczy jedynie dokładnie przemyśleć co wypada, a czego raczej nie powinniśmy mu kupować. Dobry smak i znajomość pewnych zasad – to najlepsi doradcy.

Posted in Praca i szkoła, Prezent dla Mężczyzny, Prezent Podziękowanie |

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets