Co kupić pięciolatkowi na urodziny?

Wybranie prezentu urodzinowego dla dziecka wieku pięciu czy sześciu lat, przyprawia o ból głowy niejednego dorosłego. Jak wchodzi się na stoisko z zabawkami, nie wiadomo na co człowiek ma się patrzeć, a co dopiero cokolwiek wybrać.
Jak zwykle, polecam książkę, która jest podarunkiem uniwersalnym i bardzo pożytecznym zwłaszcza dla dziecka, które uczy się czytać. Pogadajmy tylko z rodzicami, czy maluch aktualnie się interesuje. A tak na marginesie, niedawno w księgarniach pojawiła kolejna książka z „Przygodami Mikołajka”. I jeszcze, co do książek, świetnie sprawdzą się pomoce do nauki języków obcych, nieistotne, czy będą to gry typu memo, komputerowe, czy kolorowe słowniki i kolorowanki.
Zarówno dla chłopaka i dziewczynki, którzy boją się dentysty, idealny jest zestaw Dentysta – Play – Doh. Taka zabawa na pewno pomoże przezwyciężyć strach dziecku przed fotelem dentystycznym.
Dalej wśród propozycji pojawiają się gry Granny (wspominałam o nich wcześniej), puzzle (pamiętajmy o bieżących bajkach w kinie i w telewizji), nieśmiertelne klocki Lego (podobno teraz na topie są Lego Ninjago). Wśród dziewczynek prym wiodą zabawki i akcesoria z cyklu Monster High i Hello Kitty, pewnie Księżniczki Disneya też.
Wymieniłam oczywiście namiastkę tego co znajdziemy na sklepowych czy internetowych półkach. Decyzja i tak należy do nas, dorosłych, chyba że weźmiemy małego solenizanta do sklepu i sam sobie wybierze swój prezent? Co powiecie na taką propozycję?

Posted in Prezent dla Dziecka, Prezent na urodziny |

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powered by Gb-rugs.com - Rugs & Carpets